Bonus Eventus ~ Tichý

Tichý

Další z vinařů sdružení BONUS EVENTUS pocházející z Hrušek u Břeclavi, jako další z generace vinařů jejichž původ v Hruškách sahá do 18. století. Děd vystudovaný vinař spoluzakládal vinařství v Hruškách po kalamitě révokazu. Otec Martin vystudoval střední vinařskou školu ve Valticích a profesionálně se věnuje školkařství a výrobě sazenic vinné révy. Dalším vystudovaným vinařem v rodině je sestra Markéta, mimo jiné vicemiss na soutěži Královna vín ČR pro rok 1994.

Spolu s otcem vlastní a obdělává 4,5 ha vinic ve viniční trati Hastrmany a Podsedky, většina vinic je nově vysazených a všechny jsou již v plodném stavu. Odrůdová skladba ve vinici zahrnuje Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Aurelius, Sauvignon, Rulandské šedé, Pálava, Chardonnay, Frankovka, Zweigeltrebe, Cabernet Moravia, Svatovavřinecké a Rulandské modré. Výroba vína zatím probíhá v tradičním vinném sklípku.

Víno se lahvuje od roku 2000 a výroba je zaměřena na produkci vysoce jakostních a přívlastkových vín z výše uvedeného sortimentu odrůd. Vína získala řadu cenných umístění na prestižních výstavách, například Zweigeltrebe 2000 (vítěz nominační oblastní výstavy vín Podluží 2003) a Veltlínské zelené 2000 pozdní sběr (Salon vín České republiky 2001/2002).

Ing. Richard Tichý

Hlavní 34

69156 Hrušky

mobil: 603 932 443

e-mail: richard.tichy@bonuseventus.cz

Obrázek