Bonus Eventus ~ O sdružení

O sdružení

BONUS EVENTUS je sdružení vinařů z Hrušek u Břeclavi (vinařská oblast Podluží) a Nového Poddvorova (mutěnická vinařská oblast). Byla založena skupinou 7 přátel z 5 rodinných vinařských firem na jaře roku 2001. Ještě před založením sdružení nás spojoval společný přístup k vinohradnictví a k technologii výroby vína. Každý ze členů vlastní své výrobní zařízení, prostory, vinohrady, které si také sám obdělává. Společně ovšem naše vína prezentujeme a zajišťujeme reklamu.

Stará vinice v trati Hastrmany vinařství Tichý

Bonus Eventus v Národním salonu vín ČR

Hlavním mottem sdružení je snaha a dosažení co nejvyšší kvality vyrobených vín, k tomu dopomáhá vzájemná kontrola a pomoc od vypěstování hroznů ve vinici až po nalahvování hotového vína. A proto jen ta nejlepší vína, odsouhlasená všemi členy sdružení, získávají možnost být uváděna na trh pod společnou etiketou BONUS EVENTUS.

Tuto kvalitu jsme dokázali obhájit na řadě prestižních výstav vín a mají ji možnost posoudit i milovníci vín na veletrzích (Víno a lidé, Víno a destiláty, Pardubický festival vín), kterých se jako sdružení zúčastňujeme.

A proč zrovna BONUS EVENTUS? Co to vlastně znamená? BONUS EVENTUS je starořímský bůh zasvěcený štěstí, zdaru v podnikání, ale také ochránce dobré úrody. Měl chrám v starém Římě a jeho socha stála na Kapitolu. A o to jde i nám, přes co nejlepší kvalitu, dosáhnout co nejlepších úspěchů.

Obrázek